Jak sprawnie umyć szyby i lusterka samochodowe

Wydawałoby się, że to trywialna czynność. I w rzeczywistości taka jest, jeśli użyje się odpowiednich narzędzi.

Bezwzględnie potrzebujecie dwóch mikrofibr „waflowych”, które są płaskie, bardzo chłonne
i przeznaczone specjalnie do szyb. Pierwsza do zmycia brudu, a druga do ostatecznego dotarcia, aby nie pozostawić smug.

Bazując na naszych doświadczeniach, wyłoniliśmy 3 najprostsze i najskuteczniejsze, naszym zdaniem,  sposoby mycia szyb i lusterek.

  1. Sposób nr 1:

Oparty na użyciu zwykłego płynu do mycia szyb (marka nie ma specjalnie znaczenia). Na pierwszą fibrę nanosimy płyn, przecieramy całą powierzchnię, następnie sięgamy po drugą czystą mikrofibrę i finalnie docieramy, tak aby nie pozostawić smug. Wadą jest, że większość zwykłych płynów jałowi powierzchnię i jest ona tępa, i trudniejsza w dotarciu.

  1. Sposób nr 2:

Metodyka identyczna, jak w sposobie pierwszym z tym, że zwykły płyn zastępujemy płynem
 z dodatkiem niewidzialnej wycieraczki. Zalety tego sposobu mamy dwie:

  • płyn nie jałowi tak bardzo powierzchni i jest banalny w dotarciu nie pozostawiając smug
  • płyn pozostawia powierzchnię w stanie, jak po zastosowaniu niewidzialnej wycieraczki przez co zyskujemy dużą hydrofobowość
  1. Sposób nr 3:

Zdecydowanie najszybszy sposób i wymagający najmniejszego nakładu sił podczas pracy. Stosujemy go również w domu do mycia okien, czy luster. Wadą jest cena środków, które do tego celu potrzebujemy, ale mają one tak szerokie zastosowanie (jako szampon bez spłukiwania, lubrykant pod glinkę, quick detailer, środek do wymywania past polerskich) oraz tak dużą wydajność, że cena schodzi na drugi plan.

Środki jakich potrzebujemy to: Szampon No Rinse oraz sealant Opti-Seal. Oba produkty są stworzone przez markę Optimum.

Pierwszą mikrofibrę moczymy w środku No Rinse, a następnie wyżymamy. Tak zwilżoną mikrofibrą przecieramy powierzchnię szyby/lusterka, nanosimy na nią jedno psiknięcie środka Opti-Seal i drugą mikrofibrą wycieramy do sucha. Opti seal tak ułatwia docieranie, że nawet gdy nie dotrzemy powierzchni do sucha, całość odparuje nie pozostawiając jakichkolwiek smug. Jeśli nie wierzycie, sprawdźcie sami 😀

Udostępnij

Podobne