Dlaczego warto dbać o wygląd i czystość samochodu?

Każdy samochód na przestrzeni czasu, krótszego bądź dłuższego, niszczy się. Czynniki są zależne od nas, ale również i niezależne od nas. Zobaczcie, jak można je zakwalifikować:

  • czynniki niezależne od nas: parkowanie samochodu na dworze, ptasie odchody, owady, promieniowanie UV oddziałujące na lakier i plastiki, kamienie uderzające w lakier, bądź szyby, grad.
  • czynniki zależne od nas: brak oraz niewłaściwe mycie, które może doprowadzić do powstania rys. Pozostawienie owadów na lakierze, podobnie, jak pozostawienie żywic i soków z drzew oraz ptasich odchodów, po zaparkowaniu samochodu pod drzewem może doprowadzić do wżerów na lakierze. Niewytarta woda pozostawiona na lakierze bądź szybach po wyschnięciu zostawi charakterystyczne białe ślady. Jest to nic innego, jak kamień, czyli sole wapnia Ca2+ i magnezu Mg2+ i w mniejszym stopniu sole żelaza (II) Fe2+oraz manganu (II) Mn2+.

Działaniu obu w/w czynnikom można oczywiście przeciwdziałać, ale trzeba się wykazać systematycznością i chęciami do działania.

Powinniśmy za wszelką cenę unikać stawania samochodem pod drzewami (idealnym rozwiązaniem jest garaż) czy mycia samochodu na myjniach automatycznych ze szczotkami. Znacznie bezpieczniejszym i korzystniejszym rozwiązaniem dla naszego samochodu jest myjnia bezdotykowa – przy regularnym „myciu” wystarczy sama piana aktywna oraz spłukanie auta wodą demineralizowaną. Unikamy w ten sposób rysowania lakieru oraz powstawania osadów po wodzie.

Również po dłuższej trasie warto pojechać na myjnię aby spłukać z samochodu owady i ograniczyć nawarstwianie się brudu.

Wskazane powyżej czynności są działaniami doraźnymi.

Żeby zmaksymalizować powyższe działania należy dbać o samochód zgodnie ze sztuką auto detailingu, którą przedstawia poniższy diagram. 

Powyższe/poniższe czynności pozwolą w pierwszej kolejności przywrócić dawny blask samochodowi, a aplikacja LSP (ang. Last Stage Protection), dresingów oraz wszelkich innych produktów zabezpieczających pozwoli utrwalić ten efekt w czasie. Oprócz tego, zabezpieczone auto znacznie zyskuje na atrakcyjności wizualnej, jest łatwiejsze w utrzymaniu czystości oraz co istotne – podnosi jego wartość. 

Możecie oczywiście oddać swój samochód w ręce profesjonalistów, którzy zajmą się jego każdym drobnym detalem. Oprócz tego, że wasze auto będzie wyglądało jak podczas zlotów samochodowych czy w momencie wyjazdu z salonu, dostaniecie zastrzyk informacji jak doprowadzić i utrzymać samochód w jak najlepszym stanie.

Pytanie, czy jesteście gotowi na takie poświęcenie i, czy tak bardzo kochacie swoje samochody? My nie mamy wątpliwości, kochamy wszystkie samochody!

PS: Jak się pewnie domyślacie niewłaściwa pielęgnacja samochodu może się skończyć niezłymi kłopotami o czym dowiecie się w innym artykule.

Udostępnij

Podobne